Centrum Riviera

Wróć do wszystkich klientów

Centrum Riviera w Gdyni: wakacyjne warsztaty architektoniczne dla dzieci i młodzieży

W gdyńskim Centrum Riviera w każdy wtorek tegorocznych wakacji odbędą się warsztaty architektoniczne dla dzieci i młodzieży. To wynik współpracy centrum z Gdyńskim Szlakiem Modernizmu. Bezpłatne zajęcia poprowadzi artystka i edukatorka Olga Obst.

Program zajęć ma przybliżyć uczestnikom zagadnienia związane między innymi z architekturą, planowaniem przestrzeni, rysunkiem, designem i projektowaniem wnętrz. Celem warsztatów jest wszechstronne kształtowanie wrażliwości estetycznej uczestników.

– Naszym celem jest inspirowanie młodego pokolenia do odkrywania i kształtowania przestrzeni, w której żyjemy. Poprzez te warsztaty chcemy rozwijać wrażliwość estetyczną, kreatywność oraz umiejętności praktyczne uczestników, a także przybliżać im bogatą historię i współczesność architektury Gdyni – wyjaśnia Olga Obst, artystka prowadząca zajęcia.

Gdynia – źródło inspiracji architektonicznych

Tematy poruszane podczas zajęć związane będą z unikalną gdyńską architekturą - ikonicznymi budynkami i miejscami w mieście. Na kolejnych spotkaniach młodzi pasjonaci projektowania zrealizują bogaty program, na który składają się między innymi zajęcia:

  • Miasto w miniaturze – funkcjonalne rozplanowanie przestrzeni modelowego miasta z miniatur budynków mieszkalno-usługowych Gdyni.
  • Eko kreacja – projektowanie modeli mebli i obiektów parkowych w duchu modernizmu.
  • Budujemy mosty – konstruowanie mostów i kładek, testowanie ich wytrzymałości na przykładzie estakady im. Eugeniusza Kwiatkowskiego.
  • Kajuta Kapitana – tworzenie makiety pokoju na statku, inspirowanej żaglowcem "Dar Pomorza".
  • Osiedle idealne – projektowanie zabudowy portowej i mieszkalnej na wzór wzgórz otaczających Śródmieście Gdyni.
  • Nietypowe budowle – wykonanie modelu latarni morskiej na podstawie gdyńskiej latarenkę – jedną z główek wejściowych do portu w Gdyni.
  • Rzut pionowy – projektowanie funkcji mieszkalnych, praca na rzutach w skali z wykorzystaniem oryginalnych planów MS Batory.
  • Wieża – tworzenie wysokościowców inspirowanych kompleksem Sea Towers w Gdyni.
  • Zielono mi – projektowanie zieleni, przygotowanie makiety ogrodu na dachu inspirowanej Parkiem Centralnym w Gdyni.
  • Pop up – warsztaty tworzenia trójwymiarowych konstrukcji papierowych nawiązujących do historycznej architektury Gdyni.

Bezpłatne zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży od 8 lat. Odbywają się w każdy wtorek wakacji w godzinach 16:00 – 18:00 w holu Riviery – przy głównym wejściu od strony przystanku SKM Gdynia Wzgórze Świętego Maksymiliana.

 

O Centrum Riviera 

Centrum Riviera w Gdyni to największe centrum handlowo-rozrywkowe na Pomorzu, które już od ponad 10 lat oferuje mieszkańcom miasta i regionu możliwość robienia zakupów i spędzania wolnego czasu. Na powierzchni najmu o wielkości 71 tys. m2 zlokalizowanych jest niemal 250 punktów handlowych i 25 punktów gastronomicznych.  

Wśród kluczowych najemców znajdują się takie marki jak Auchan, Kino Helios, Zdrofit, TK Maxx, Media Markt.  Na terenie obiektu działa również Centrum Obsługi Mieszkańca, placówka Urzędu Miasta Gdynia, w którym każdego dnia sprawy urzędowe załatwia kilkuset mieszkańców.  

Centrum Riviera dysponuje 1 700 własnych miejsc parkingowych.   

Właścicielem Centrum Riviera jest Union Investment Real Estate GmbH z siedzibą w Hamburgu w Niemczech. Od października 2023 roku obiektem zarządza Apsys Polska.    

O Apsys

APSYS jest jednym z wiodących operatorów branży nieruchomości komercyjnych w Polsce i we Francji. Spółka realizuje działania w segmencie nieruchomości handlowych, projektach mixed-use oraz inwestycjach mieszkaniowych. Firma powstała w 1996 roku i działa jako inwestor, deweloper, agent ds. najmu, menadżer projektu oraz zarządca nieruchomości. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy wszystkie działania, niezależnie od wielkości i lokalizacji poszczególnych nieruchomości, są̨ dopasowane do ich specyfiki. Do największych inwestycji organizacji w Polsce należą Posnania w Poznaniu i Manufaktura w Łodzi. APSYS Polska zarządza obecnie ponad 800 000 mkw. GLA w 15 obiektach handlowych zlokalizowanych w 12 największych miastach. Apsys prowadzi także inwestycje mieszkaniowe - Solea Mieszkania przy Wyścigach na warszawskim Mokotowie oraz Ogrody Staromiejskie i Wrocławskie Lofty w centrum Wrocławia. Apsys Polska prowadzi również foodhall w Poznaniu. Więcej informacji: www.apsys.pl