GreenWay Polska

Wróć do wszystkich klientów

Klienci GreenWay naładują auta w hubach EKOEN

GreenWay Polska rozpoczął współpracę z operatorem hubów ładowania Ekoen. W jej wyniku kierowcy zarejestrowani w sieci publicznej GreenWay mogą już korzystać z usług ładowania w wielostanowiskowych hubach Ekoen. Co więcej, dzięki roamingowi krajowemu GreenWay, klienci abonamentowi tego operatora zapłacą za te usługi tyle samo, co w rodzimej sieci.

Klienci GreenWay naładują swoje auta elektryczne w hubach Ekoen z aplikacją GreenWay, bez konieczności dodatkowych rejestracji, czy kart. W przyszłości będą mogli do tego także wykorzystać karty RFID GreenWay.

W przypadku zaś, gdy opłacają w GreenWay abonament, skorzystają z ładowarek w hubach Ekoen płacąc za usługę ładowania dokładnie tyle samo, co w rodzimej sieci: 2,40 zł za kWh z ładowarki DC i 1,75 za kWh z ładowarki AC w programie Energia Plus oraz 2,10 zł z ładowarki DC i 1,60 za kWh ładowarki AC w programie Energia Max.

- Dzięki naszej usłudze roamingu krajowego, nasi klienci mogą już korzystać z ładowarek w hubach Ekoen i nie będzie to wymagało wyjścia poza nasz ekosystem: wystarczy aplikacja mobilna GreenWay. Co ważne, w programach Energia Plus i Energia Max nasi klienci za usługę ładowania zapłacą tyle, co w naszej sieci, według stawek właściwych dla ich abonamentów - tłumaczy Grzegorz Sońta, Mass Market Department Director w GreenWay Polska.

Ekoen buduje swoje stacje ładowania w formie wielostanowiskowych hub-ów ultraszybkiego ładowania.

- Naszym celem jest zapewnienie jak najwyższej wygody dla kierowcy, co oznacza m.in. łatwy dostęp do usług ładowania. Dajemy użytkownikowi możliwość płacenia bezpośrednio kartą płatniczą, ale także przy pomocy aplikacji ulubionego dostawcy usług mobilnych. Z GreenWay mamy wspólną misję: zwiększać dostępność infrastruktury ładowań, nasza integracja jest naturalną konsekwencją tej misji - mówi Tomasz Siedlecki, Dyrektor Sprzedaży Ekoen.

Obecnie infrastruktura EKOEN funkcjonuje w 8 lokalizacjach w Polsce:
a) Stacja Podgórna 7, Zielona Góra
b) Stacja pl. Matejki, Zielona Góra
c) Hub Rozwojowa 7, Zielona Góra – Nowy Kisielin
d) Hub Lotnisko Okęcie, Warszawa
e) Hub Postępu 14, Warszawa
f) Hub Katowicka 316, Nadarzyn
g) MOP Marwice Zachód
h) MOP Marwice Wschód

Operator wielostanowiskowych hubów buduje kolejne lokalizacje, najbliższe w Poznaniu i Gliwicach.

Udostępnienie hubów Ekoen w sieci GreenWay wdrożone zostało w oparciu o platformę integracyjną Intercharge firmy Hubject. Łączy ona Ekoen jako operatora punktów ładowania (CPO) i GreenWay jako dostawcę usług mobilnych (MSP), umożliwiając klientom rozliczającym się z siecią GreenWay korzystanie ze stacji innej sieci. Efektem jest stworzenie największej w Polsce międzyoperatorskiej sieci ładowania pojazdów elektrycznych, co przekłada się na wygodę i dostępność dla użytkowników.

O GreenWay Polska

GreenWay Polska jest częścią międzynarodowej grupy GreenWay, działającej w obszarze elektromobilności. Jest to najintensywniej rozwijająca się sieć ładowania samochodów elektrycznych w środkowym regionie Europy. Firma istnieje od 2011 r. (w Polsce od 2016 r.) i stawia sobie za cel upowszechnienie pojazdów elektrycznych, by Europa Środkowa i Wschodnia stała się czystsze, zdrowsze oraz mniej uzależnione od ropy naftowej. Obecnie w sieci GreenWay w Polsce znajduje się 1198 punktów ładowania. Są to w przeważającej większości szybkie punkty ładowania o mocy powyżej 100 kW.

O Ekoen

Ekoen to spółka świadcząca usługi ładowania pojazdów elektrycznych przez sieć tzw. HUBów ładowania pojazdów elektrycznych, czyli wielostanowiskowych stacji ładowania, działających w oparciu o koncepcję klasycznych stacji benzynowych, z wykorzystaniem ładowarek o dużej mocy. Spółka oferuje swoim klientom ogólnodostępne, niezawodne i najwyższej jakości usługi ładowania pojazdów elektrycznych. Wszystkie stacje korzystają tylko i wyłącznie z „zielonej energii”. Ekoen dostarczył swoim klientom już ponad 1 mln kWh. Więcej na www.ekoen.pl.