GreenWay Polska

Wróć do wszystkich klientów

GreenWay Polska zwiększa sieć przejmując dziesięć stacji ładowania

GreenWay Polska pozyskał do publicznej sieci ładowania dziesięć ładowarek wraz z ich infrastrukturą przyłączeniową. Funkcjonujące dotychczas pod znakiem innej sieci urządzenia są już sukcesywnie udostępniane dla klientów GreenWay.

Włączane do sieci GreenWay stacje ładowania znajdują się w Warszawie (2 ładowarki), Bełchatowie (3 ładowarki), Łodzi (2 ładowarki), Turowie (2 ładowarki) oraz Zgorzelcu (1 ładowarka). Są to urządzenia wyposażone w punkty ładowania DC o mocy 50kW (złącza CCS/CHAdeMO) oraz AC o mocy 22 kW. GreenWay obejmie urządzenia serwisem technicznym i rozwiązaniami roamingowymi i dostosuje stawki za korzystanie z usług ładowania do swojego cennika. Transakcja przejęcia przez GreenWay Polska stacji ładowania PGE Nowa Energia miała miejsce latem bieżącego roku. Wszystkie stacje będą udostępnione klientom GreenWay jeszcze w październiku.

Według planów GreenWay Polska, stacje ładowania zlokalizowane w Warszawie, Łodzi oraz część urządzeń w Bełchatowie będą w przyszłości jako pierwsze wyposażone w ładowarki o większej mocy. Spółka zamierza także zapewnić wszystkim nowo przejętym stacjom zasilanie zieloną energią.

- Nasi klienci otrzymają dostęp do kolejnych stacji ładowania w atrakcyjnych lokalizacjach, a kierowcy już wcześniej korzystający z tych stacji - stawki za ładowanie z naszego cennika, naszą obsługę klienta oraz najwyższą w branży dostępność usług ładowania - komentuje Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska. - W nieco dłuższej perspektywie natomiast, wszyscy kierowcy mogą się spodziewać w tych miejscach ładowarek o wyższych mocach, w stu procentach zasilanych zieloną energią.

O GreenWay Polska

GreenWay Polska jest częścią międzynarodowej grupy GreenWay, działającej w obszarze elektromobilności. Jest najintensywniej rozwijająca się sieć ładowania samochodów elektrycznych w środkowym regionie Europy. Firma istnieje od 2011 r. (w Polsce od 2016 r.) i stawia sobie za cel upowszechnienie pojazdów elektrycznych, by Europa Środkowa i Wschodnia stała się czystsza, zdrowsza oraz mniej uzależniona od ropy naftowej. Obecnie w sieci GreenWay znajduje się ponad 750 stacji ładowania, z czego w Polsce ponad 350. Są to w znacznej większości stacje szybkiego ładowania o dużej mocy.

Oprócz usług ładowania, GreenWay oferuje także profesjonalne usługi w zakresie budowy i zarządzania infrastrukturą ładowania dla innych podmiotów. Oferta obejmuje instalację, konfigurację, utrzymanie i zarządzanie punktami ładowania, również w formie najmu. Firma obsługuje też posiadaczy samochodów elektrycznych korzystających z usług ładowania należących do partnerów GreenWay. Dodatkowo GreenWay oferuje kompleksowe rozwiązania firmom i instytucjom chcącym przekształcać swoją flotę w elektryczną.