GreenWay Polska

Wróć do wszystkich klientów

GreenWay Polska pierwszą spółką z Certyfikatem Energia 2051

Polenergia Sprzedaż przyznała pierwszy w Polsce zielony Certyfikat Energia 2051. Otrzymała go spółka GreenWay Polska, która jest największym w kraju operatorem sieci ładowania aut elektrycznych. Certyfikat Energia 2051 potwierdza, że stacje GreenWay Polska w wybranych lokalizacjach, od początku lipca do końca grudnia 2021 roku, zasilane były w 100 proc. energią z odnawialnych źródeł Grupy Polenergia.

Od blisko roku Polenergia Sprzedaż dostarcza zieloną energię do wybranych stacji ładowania pojazdów elektrycznych GreenWay Polska. Tylko w drugim półroczu 2021 roku stacje te zużyły ponad 725 MWh energii elektrycznej. Przyznany Certyfikat oznacza, że energia ta była zgodna z unikalnym na polskim rynku standardem Energia 2051 potwierdzonym Certyfikatem TÜV SÜD i w całości pochodziła z położonych na terenie Polski odnawialnych źródeł Grupy Polenergia. Od lipca 2021 roku do marca 2022 roku klienci, którzy skorzystali z zielonych stacji GreenWay pobrali energię umożliwiającą bezemisyjne pokonanie ponad 7 mln km i tym samym uniknęli emisji do atmosfery ponad 5,7 ton tlenków azotu NOx i blisko 940 ton dwutlenku   węgla CO2. Liczba stacji zasilanych energią z zeroemisyjnych źródeł stale rośnie. Obecnie jest ich już 119. Długoterminowym celem GreenWay jest całkowita transformacja sieci ładowania na energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

- Cieszymy się z rozwoju współpracy z GreenWay Polska. Sukcesywnie dodajemy kolejne stacje ładowania, które są zasilane energią w najwyższym ekologicznym standardzie. Standard Energia 2051 i elektromobilność, to naturalne połączenie sił, które zapewniają użytkownikom udział w zielonej rewolucji”– mówi Marcin Frątczak, Członek Zarządu Polenergii Sprzedaż odpowiedzialny za rynek klienta biznesowego.

- Razem z naszymi klientami budujemy zeroemisyjną motoryzację, a ta potrzebuje zielonej energii ze źródeł odnawialnych. Otrzymany certyfikat Energia 2051 jest dla nas bardzo ważny, potwierdza bowiem, że kierowcy decydujący się na przesiadkę na samochód elektryczny i ładowanie go na naszych stacjach znacznie zmniejszają koszt środowiskowy korzystania z samochodu - komentuje Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska

Standard Energia 2051, na jaki zdecydowała się firma GreenWay Polska, realizuje strategię Europejskiego Zielonego Ładu. Polenergia Sprzedaż już dziś oferuje produkt, który stanie się standardem Unii Europejskiej dopiero w 2050 roku. Przedsiębiorstwa, które już teraz decydują się na przejście na ten standard energetyczny, otrzymują od Polenergii Sprzedaż certyfikat potwierdzający pochodzenie dostarczonej energii, wraz z wyliczeniem ograniczonej dzięki zielonej energii emisji dwutlenku węgla. Jest to ogromne ułatwienie dla firm, które muszą raportować ślad węglowy lub dokumentować swoją politykę energetyczną partnerom biznesowym monitorującym wszystkie podmioty wchodzące w ich łańcuch dostaw.

GreenWay Polska jest częścią międzynarodowej grupy GreenWay, działającej w obszarze elektromobilności. Jest to najintensywniej rozwijająca się sieć ładowania samochodów elektrycznych w środkowym regionie Europy. Firma istnieje od 2011 r. (w Polsce od 2016 r.) i stawia sobie za cel upowszechnienie pojazdów elektrycznych, by Europa Środkowa i Wschodnia stała się czystsza, zdrowsza oraz mniej uzależniona od ropy naftowej. Obecnie w sieci GreenWay znajduje się ponad 500 publicznych stacji ładowania, z czego w Polsce 370. Są to w znacznej większości stacje szybkiego ładowania o dużej mocy.

Polenergia - polska, prywatna grupa energetyczna, która składa się z pionowo zintegrowanych spółek działających w obszarze wytwarzania energii z odnawialnych i gazowych źródeł, dystrybucji i obrotu oraz sprzedaży energii elektrycznej dla klientów detalicznych i biznesowych. Kreuje innowacyjne rozwiązania łączące zeroemisyjną energetykę systemową z energetyką prosumencką. Strategicznym projektem realizowanym przez Grupę przy współpracy z Equinor jest budowa farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim o łącznej mocy 3000 MW. Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet” uhonorowała Polenergię nagrodą „Byka i Niedźwiedzia” dla najlepszej spółki Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych z indeksu sWIG80 w 2018 roku. Od 2021 roku akcje Polenergii wchodzą w skład indeksu mWIG40. Więcej informacji: www.polenergia.pl

Polenergia Sprzedaż - spółka oferująca klientom biznesowym i indywidualnym w 100 proc. zieloną energię elektryczną z odnawialnych źródeł energii należących do Grupy Polenergia. Jako pierwsza firma wprowadziła na polski rynek standard Energia 2051 zgodny z wytycznymi Green Deal, które będą obowiązywały dopiero od 2050 roku. Więcej informacji: www.polenergia-sprzedaz.pl