GreenWay Polska

Wróć do wszystkich klientów

GreenWay Polska zelektryfikuje świętokrzyską Policję

GreenWay Polska dostarczy stacje ładowania świętokrzyskiej Policji. To wynik wygranego przetargu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Sprzęt pojawi się w ośmiu wybranych komisariatach na terenie województwa.

Przetarg wygrany przez gdyńską firmę dotyczył dostawy i instalacji stacji ładowania na potrzeby Policji Garnizonu Świętokrzyskiego. Łącznie zainstalowanych zostanie 9 stacji ładowania o  mocy do 22kW, w 8 komisariatach. Będą to urządzenia polskiego producenta, Enelion Stilo.

- Flota elektrycznych pojazdów stale rośnie, także w Policji, która podobnie jak wiele innych instytucji sięga po ekologiczne rozwiązania. Pod koniec ubiegłego roku policjanci z Kielc odebrali 4 pojazdy elektryczne! GreenWay natomiast wyposaży komisariaty w niezbędną infrastrukturę.  Wygrany przez nas przetarg jest kolejnym krokiem w rozwoju naszej działalności w zakresie oferowania kompleksowych rozwiązań dotyczących infrastruktury ładowania - komentuje Aleksander Czapczyk, dyrektor sprzedaży GreenWay Polska. Zgodnie z zapisami oferty, instalacja zostanie zamontowana w komisariatach do 20 listopada br.

Inwestycje Policji wpisują się w ogólny trend elektryfikacji flot samochodów należących do instytucji i firm. W Polsce sukcesywnie rośnie liczba stacji ładowania instalowanych w miejscach pracy, co pozwala na podłączenie pojazdów w godzinach pracy, lub w nocy samochodów służbowych pozostawianych na parkingu. Jednocześnie, pojawiają się stacje instalowane przy budynkach użyteczności publicznej zapewniające usługi ładowania m.in. elektromobilnym interesantom. Liczba urządzeń w najbliższym czasie będzie szybko rosła, z uwagi na wdrażane regulacje unijne.

- Od marca 2021 roku w każdym nowym i modernizowanym budynku konieczne będzie zapewnienie takiej infrastruktury - mówi Aleksander Czapczyk i dodaje: - W przypadku budynków użyteczności publicznej, biur i obiektów niemieszkalnych będzie obowiązywał wymóg zabezpieczenia 20 proc. miejsc parkingowych.

O GreenWay Polska

GreenWay Polska jest częścią międzynarodowej grupy GreenWay, działającej w obszarze elektromobilności.  Jest najintensywniej rozwijająca się sieć ładowania samochodów elektrycznych w środkowym regionie Europy. Firma istnieje od 2011 r. (w Polsce od 2016 r.) i stawia sobie za cel upowszechnienie pojazdów elektrycznych, by Europa Środkowa i Wschodnia stała się czystsza, zdrowsza oraz mniej uzależniona od ropy naftowej. Obecnie w sieci GreenWay znajduje się ponad 300 stacji ładowania, z czego w Polsce 211. Są to w znacznej większości stacje szybkiego ładowania o dużej mocy.

Oprócz usług ładowania, GreenWay oferuje także profesjonalne usługi w zakresie budowy i zarządzania infrastrukturą ładowania dla innych podmiotów. Oferta obejmuje instalację, konfigurację, utrzymanie i zarządzanie punktami ładowania, również w formie najmu. Firma obsługuje też posiadaczy samochodów elektrycznych korzystających z usług ładowania należących do partnerów GreenWay. Dodatkowo GreenWay oferuje kompleksowe rozwiązania firmom i instytucjom chcącym przekształcać swoją flotę w elektryczną.