Plastik ujarzmiony? Zaproszenie na wyjątkowy event, 17 X (czwartek), Sheraton w Sopocie

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie – panel dyskusyjny pod tytułem „Czyste oceany bez plastiku – wizja czy przyszłość” które odbędzie się we czwartek, 17 października o godz. 9.30 w sali Baltic Panorama hotelu Sheraton w Sopocie.

Jak dowodzi jeden z największych producentów chemii gospodarczej w Europie, już dziś można utrzymać plastik w obiegu zamkniętym. To znaczy że można powstrzymać zanieczyszczanie środowiska i oceanów!

Jak? I co na to wpływa?

Opowiedzą o tym:

  • Reinhard Schneider prezes firmy Werner & Mertz zajmującej się produkcją ekologicznej chemii gospodarczej (m.in.Frosh, dr Dr Beckmann, Buffalo) i laureat tegorocznej niemieckiej Nagrody Ochrony Środowiska,
  • Marcin Dorociński, aktor i działacz społeczny zaangażowany w propagowanie ekologicznych
  • Spotkanie będzie połączone z poczęstunkiem i możliwością prowadzenia rozmów kuluarowych m.in. z przedstawicielami świata nauki, samorządów oraz organizacji ekologicznych.

Uprzejmie prosimy dziennikarzy o potwierdzenie przybycia do dnia (wtorek) 15 X 2019 do godz. 17.

Na wszystkich gości którzy przyniosą zużytą plastikową butelkę czeka niespodzianka!

Informacja o Werner & Mertz

Firma Werner & Mertz jest europejskim liderem innowacji w zakresie produkcji uwzględniającej troskę o środowisko naturalne. Jest właścicielem znanych w Polsce marek chemii gospodarczej takich jak: Froch, Dr Beckmann, Buffalo.

Działania podejmowane w ramach innowacyjnej „Inicjatywy recyklatu” firmy Werner & Mertz GmbH spopularyzowały wykorzystanie materiału PET, wcześniej niewykorzystywanego lub spalanego, do produkcji wysokiej jakości opakowań nadających się do ponownego recyklingu. Opakowania produktów Frosch powstają w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu.

Firma prowadzi badania, których celem jest zastępowanie aktywnych substancji czyszczących na bazie oleju palmowego roślinnymi substancjami powierzchniowo czynnymi pochodzenia europejskiego. To ważny krok w kierunku ochrony regionów tropikalnych i promowania bioróżnorodności w Europie. Obecnie produkty Frosch zawierają do 100% środków powierzchniowo czynnych na bazie europejskich olejów roślinnych.

Formuły większości produktów Werner & Mertz nie zawierają fosforanów oraz mikroplastiku.