Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej NORDMEDIC

Wróć do wszystkich klientów

Nowoczesna robotyczna rehabilitacja w Trójmieście. To pierwsze takie centrum w Polsce

Pacjenci wymagający skomplikowanej rehabilitacji już teraz mogą skorzystać z supernowoczesnych urządzeń, wspierających powrót do funkcji ruchowych. Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Nordmedic z Gdyni, wyposażone w zrobotyzowane maszyny, unikatowe na polskim, a nawet europejskim rynku, leczy dorosłych i dzieci w najtrudniejszych przypadkach zdrowotnych - po udarach czy urazach czaszkowo mózgowych. 

W otwartym dziś gdyńskim centrum znajduje się jedyny w Polsce robot LEXO. To system do rehabilitacji chodu, z którego mogą korzystać zarówno osoby dorosłe jak i dzieci. LEXO umożliwia trening chodu wykorzystując wirtualną rzeczywistość, tak by zwiększyć motywację pacjenta do wykonywania ćwiczeń. Wykorzystanie najnowocześniejszych technologii VR pozwala na szybsze efekty rehabilitacji.  

Rehabilitacja XXI wieku polega na połączeniu możliwości, jakie dają najnowocześniejsze, robotyczne maszyny z wiedzą i kompetencjami rehabilitantów i fizjoterapeutów.  

Gdyńskie Centrum to miejsce bez barier architektonicznych, zaprojektowane tak, by pacjenci czuli się w nim bezpiecznie i komfortowo.  

- Zadbaliśmy o najdrobniejsze szczegóły, we współpracy z architektami stworzyliśmy miejsce, które jest przyjazne, w którym pacjenci otrzymują niezbędną pomoc przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii. W czasie oficjalnego otwarcia mieliśmy możliwość prezentacji możliwości naszych maszyn robotycznych. Wykorzystujemy je do kompleksowej rehabilitacji zarówno osób po wypadkach jak i po planowych operacjach. - wyjaśnia Agnieszka Bednarek, Dyrektor Medyczna Centrum Nordmedic w Gdyni. 

Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej w Gdyni to unikalne miejsce, w którym pacjenci mogą korzystać m.in. z robotów: LEXO, RoboGait, Zebris, Diego i Egzoszkieletu. Tak rozbudowany park maszyn robotycznych pozwala na wszechstronną rehabilitację, w której pomaga specjalnie przeszkolony personel Centrum. To jedyne takie centrum w Europie, gdzie w jednej lokalizacji można znaleźć tak wiele urządzeń robotycznych wspierających rehabilitację.  

Centrum zajmuje się rehabilitacją dzienną oraz organizuje specjalistyczne turnusy lecznicze. Turnusy dedykowane są pacjentom wymagającym kompleksowej i intensywnej terapii, która pomoże w powrocie do sprawności ruchowej. 

O firmie

Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej NORDMEDIC to miejsce gdzie pacjenci mogą korzystać z najnowocześniejszych technologii rehabilitacji robotycznej przy użyciu kilkunastu specjalistycznych maszyn oraz rehabilitacji klasycznej prowadzonej przez doświadczonych fizjoterapeutów. Roboty pomagają w: pionizacji, utrzymaniu równowagi, nauczeniu się prawidłowego chodzenia, poprawiają ruchomość kończyn górnych. Specjalizujemy się w rehabilitacji pacjentów neurologicznych, w tym dzieci oraz dorosłych po udarach i urazach czaszkowo mózgowych. Pomagamy pacjentom ze stwardnieniem rozsianym, również bocznym. Zajmujemy się leczeniem pacjentów ortopedycznych i onkologicznych.

 

www.nordmedic.pl

https://www.facebook.com/NordmedicClinic

  • Anna Hoppe
  • PR&Marketing Manager
  • anna.hoppe@inntu.pl
  • +48 505050932
  • Inntu Komunikacja Marketingowa