Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej

Wróć do wszystkich klientów

Ciepło miejskie? W mieście to oczywiste! Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej rusza z kampanią promującą przyłączenia do sieci

Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej rozpoczęło kampanię informacyjną zachęcającą mieszkańców Elbląga do przyłączenia się do miejskiej sieci ciepłowniczej oraz skorzystania z dotacji Urzędu Miejskiego w Elblągu. Dofinansowanie wynosi 2500 zł w przypadku domku jednorodzinnego lub 1000 zł w przypadku mieszkania w bloku.

Głównym celem kampanii jest pokazanie korzyści z przyłączenia się do miejskiej sieci ciepłowniczej oraz poinformowanie mieszkańców, że w tym roku mogą skorzystać z dotacji Urzędu Miejskiego, która częściowo pokrywa poniesione wydatki na realizację wymiany ogrzewania. Pula dofinansowania na rok 2021 to aż 300 tys. zł. Dotacja pochodzi z budżetu miasta i jest niezależna od innych funduszy wspierających ochronę środowiska. 

- Naszą kampanią chcemy pokazać, że ciepło oraz ciepła woda dostarczane przez EPEC to wygodne, bezpieczne i ekologiczne rozwiązanie - mówi Andrzej Kuliński, prezes Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. - Od odbiorcy nie wymaga praktycznie żadnego zaangażowania. Co więcej, za pomocą automatyki pogodowej ciepło może być dostępne przez cały rok, w zależności od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. Jest to także bardziej ekologiczna opcja niż ciepło wytworzone w punktach indywidualnych. Jego produkcja kontrolowana jest przez instytucje środowiskowe, dzięki czemu ograniczone są szkodliwe emisje.

W ramach kampanii powstaną spoty radiowe oraz artykuły sponsorowane, które opublikowane zostaną w lokalnych mediach. Przeprowadzona zostanie również kampania outdoorowa oraz kampania na Facebooku. Ponadto EPEC wykorzysta narzędzia marketingu bezpośredniego w formie dedykowanej oferty i listów to potencjalnych klientów.

- Jedną z cech nowoczesnego miasta jest właśnie ciepło sieciowe. Elblążanie troszczą się o swoje miasto, są żywo zainteresowani jego funkcjonowaniem - mówi Małgorzata Pryśko-Grobelna z agencji Inntu, obsługującej kampanię. - Dlatego w tej kampanii kładziemy akcent na miejskość, wspólne korzystanie z systemu, wspólną odpowiedzialność za ekologiczne rozwiązania.

Sieć ciepłownicza w Elblągu

System ciepłowniczy w Elblągu tworzy kilka elementów: źródła ciepła, sieci ciepłownicze, węzły cieplne w budynkach, rozdzielnie cieplne oraz instalacje wewnętrzne w budynkach. Zasilany jest on z dwóch źródeł ciepła: Elektrociepłowni Elbląg oraz Ciepłowni Dojazdowa. Zasilanie miasta w ciepło odbywa się poprzez 2 główne sieci magistralne: północ i wschód.

Sieć ciepłownicza Elbląga to 195,84 km rurociągów. 56% sieci to sieć preizolowana pozwalająca zapobiegać nadmiernym stratom ciepła sieciowego oraz 2024 węzły ciepłownicze ze zdalnym odczytem zużycia. W ostatnich 8 latach EPEC przeznaczył około 108 mln złotych na modernizację sieci i ciepłowni, która spełnia wszelkie rygorystyczne wymogi środowiskowe. 

***

O EPEC

Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej odpowiada za dystrybucję ciepła i ciepłej wody do blisko 2 tys. odbiorców w Elblągu. Dysponuje siecią o łącznej długości prawie 200 km, zasilającą 2024 węzły cieplnych. Ponad połowa sieci jest w technologii preizolowanej. Wszystkie węzły ciepłownicze są wyposażone w układy regulacji automatycznej, firma wdrożyła także system zdalnego odczytu liczników ciepła. 

W ciągu ostatnich 8 lat przedsiębiorstwo zainwestowało ponad 109 mln zł w modernizację i rozwój sieci, pozyskując na ten cel 20,5 mln złotych ze środków unijnych.    

EPEC jest właścicielem ciepłowni węglowej „Dojazdowa” o mocy 40 MW, co pozwala na pokrycie ok. 20-25 proc. zapotrzebowania na energię cieplną.  

Przedsiębiorstwo zatrudnia 162 pracowników.