Stilo Energy

Wróć do wszystkich klientów

Dom z fotowoltaiką w standardzie. Stilo Energy ma umowę na 500 budynków smart

Nie dość że zeroenergetyczny, to jeszcze z niemal darmową energią. Taki jest nowy dom typu smart oferowany przez Sendom: jednego z największych polskich producentów domów prefabrykowanych i Stilo Energy, jedną z największych polskich firm fotowoltaicznych. Umowa opiewa na realizację 500 domów z fotowoltaiką w standardzie. Dzięki temu rynek wzbogaci się o około 3 MW zielonej energii.

Firma Sendom ze Starej Kiszewy w Pomorskiem, jest jednym z największych w Polsce producentów domów prefabrykowanych. Dotychczas oferowane przez nią budynki były wyposażone w pompę ciepła oraz instalacje i wentylacje mechaniczne po to, aby ograniczyć koszty eksploatacji do minimum. Inspiratorami domów z fotowoltaiką w standardzie byli ... klienci Sendomu.

- Oferowane przez nas budynki są energooszczędne. Koszt elektrycznego ogrzewania domu nie przekracza tysiąca złotych rocznie. Dlaczego by więc nie produkować energii elektrycznej samemu, pytali nas klienci – opowiada Barłomiej Kantrzonka z Sendom. Postanowiliśmy zatem wprowadzić do oferty dom zeroenergetyczny, który będzie samowystarczalny nie tylko pod kątem ogrzewania, ale również pozwoli naszym klientom na korzystanie z darmowej energii elektrycznej.

Za instalację fotowoltaiczną odpowiada Stilo Energy. Firma ta jest liderem w branży w zakresie instalacji opartych o innowacyjne rozwiązania mikrofalowników montowanych bezpośrednio na dachu pod panelem, nie zabierając w ten sposób miejsca w domu. Rozwiązanie to jest korzystne dla klienta z wielu powodów; przede wszystkim dlatego, że w systemach tych moduły fotowoltaiczne pracują równolegle, a nie szeregowo jak to ma miejsce przy falownikach centralnych. Oznacza to, że każdy moduł pracuje zawsze z dostępną maksymalną mocą, a suma ich produkcji jest większa. Nie ma obaw, że instalacja nie pracuje w momencie zacienienia czy zabrudzenia któregoś z paneli. Warto podkreślić, że instalacje z mikrofalownikami są znacznie bardziej bezpieczne ze względu na niskie napięcie prądu.

- Stilo Energy zaproponowało rozwiązania zapewniające wysoką wydajność instalacji i wysoki poziom bezpieczeństwa - podkreśla Barłomiej Kantrzonka. – Przekonały nas rekomendacje i pewność, że firma współpracuje z dobrymi dostawcami i oferuje produkty wysokiej jakości.

Fotowoltaika w kredycie hipotecznym - rozwiązanie tańsze niż leasing. Do tego dotacja i odpis podatkowy!

W ciągu  najbliższego roku Sendom planuje sprzedać 350 budynków z serii Smart. Zakup domu z instalacją fotowoltaiczną jest korzystniejszy finansowo, od zakupu domu i późniejszego montażu systemu.  

- Dom z fotowoltaiką w standardzie może być sfinansowany kredytem hipotecznym pod warunkiem, że zakup obu będzie odbywał się jednocześnie – mówi Krzysztof Koronkiewicz ze Stilo Energy. - Jest to bardzo atrakcyjna forma finansowania inwestycji, ze względu na lepsze warunki kredytowe. Klienci zyskują w ten sposób podwójnie: oszczędzają na rachunkach za prąd oraz kosztach kredytu.

Wybierając taki dom od Sendom, klient dodatkowo może skorzystać z dofinansowania do swojej instalacji w ramach programu Mój Prąd w kwocie 5000 zł oraz uwzględnić jej koszt w rocznym zeznaniu podatkowym PIT do kwoty 53 000 zł.

Koszt domu z fotowoltaiką to 299 000 zł.

Więcej informacji o domach typu SMART http://www.sendomsmart.pl/

*** 

Sendom to firma działająca na rynku polskim od ponad 20 lat, która w sposób doskonały połączyła ekologiczne materiały z nowoczesnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Na swoim koncie ma już ponad 2000 realizacji, zarówno tych klasycznych, jak i modernistycznych. Tradycyjny dom drewniany dla wielbicieli klasycznego stylu, przytulny bungalow, klasyczny domek letniskowy, czy prosty nowoczesny dom energooszczędny - w ofercie znajduje się blisko 70 gotowych projektów.

Stilo Energy

Stilo Energy to dostawca inteligentnych instalacji fotowoltaicznych, lokujący się w czołówce polskich firm na rynku mikroinstalacji prosumenckich. Na polskich dachach co miesiąc przybywa ok. 500 instalacji  ze znakiem Stilo. Firma jest Partnerem NFOŚiGW w rządowym programie "Mój Prąd". Stilo Energy jest członkiem SunSpec Alliance - globalnego zrzeszenia dążącego do stworzenia powszechnych standardów technicznych dla elektrowni słonecznych i inteligentnych sieci rozproszonych.

www.stiloenergy.pl