Galeria Klif

Wróć do wszystkich klientów

Galeria Klif z Gdyńskim Galionem

Galeria Klif laureatką Gdyńskich Galionów! Nagrodę w kategorii Mecenat kultury Klif otrzymał za różnorodne i inspirujące działania w dziedzinie kultury, organizowane we współpracy z Muzeum Miasta Gdyni.

Gdyńska Galeria Klif to więcej niż modne centrum zakupowe na mapie Trójmiasta. To także miejsce otwarte dla miłośników “miasta z morza i marzeń”, które  zaprasza na różnorodne wydarzenia kulturalne. Największym sukcesem okazały się wystawy, organizowane we współpracy z Muzeum Miasta Gdyni.

- Docenienie naszych działań tą piękną nagrodą w postaci Gdyńskiego Galionu to dla nas przede wszystkim satysfakcja, ale też potwierdzenie, że warto stawiać na działania nietuzinkowe. Ciepły odbiór tej aktywności przez naszych Klientów już był dla nas nagrodą, a teraz otrzymujemy tytuł Mecenasa Kultury, co jest zaszczytem i jednocześnie zobowiązaniem do organizacji kolejnych projektów. Dziękuję za przyznany tytuł i obiecuję Państwu, naszym klientom, gdynianom, kolejne niesamowite przeżycia! - mówi Mariola Rogóż, dyrektor Galerii Klif.

Pięć odsłon historii Gdyni

Pierwsza z wystaw, która została przygotowana na 93. Urodziny Gdyni, pokazywała krajobrazy na styku lądu i morza. Druga była poświęcona motoryzacji, trzecia dawnej Gdyni na plaży, czwarta gdyńskim uczniom i szkołom. Piąta zawierała zdjęcia wybranych bohaterek i bohaterów Gdyni. Organizowane są też oprowadzania kuratorskie, będące okazją do poznania niesamowitych historii, towarzyszących prezentowanym zdjęciom. Wystawę o bohaterach Gdyni wykorzystano jako przestrzeń do wyjątkowej lekcji historii, poprowadzonej przez wspaniałego przewodnika po Gdyni Arka Brzęczka. Muzeum i Galeria Klif podpisały umowę o stałej współpracy do czerwca 2021 roku i już planowane są następne, wspólne wydarzenia kulturalne.

Obrazy, muzyka i książki

W Galerii Klif była prezentowana także sztuka współczesna, której nowy kontekst nadały nietuzinkowe wnętrza galerii handlowej. Wystawy malarstwa i grafiki powstały we współpracy z Project ART. Nie zabrakło też wystawy plakatu i warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży. Okazją do ich zorganizowania był letni Festiwal Kultur Świata Globaltica. Miłośnicy bursztynu mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć instalację artystyczną Amber Love, w której sypialnia stała się jantarowym wnętrzem. W Klifie zagościł też festiwal 3City Piano Days, połączony z akcją charytatywną. To wydarzenie było dostępne dla wszystkich i to całkowicie za darmo. Klif jest otwarty także na słowo pisane - znana gdyńska dziennikarka i pisarka Małgorzata Sokołowska prezentowała tam swoje najnowsze książki, poświęcone mniej znanym, ale frapującym dziejom Gdyni.

Gala Bohatera Gdyni

Kulminacją kulturalnej aktywności Klifu była akcja „Z miłości do Gdyni”. Wspólnie z największym regionalnym tytułem prasowym „Dziennikiem Bałtyckim” i Muzeum Miasta Gdyni szukano Bohatera lub Bohaterki Gdyni. W głosowaniu internetowym, które trwało 12 dni, oddano aż 95 tysięcy głosów. Wszystkie nagrody ufundowała Galeria Klif. Gali towarzyszył wernisaż wspomnianej już wystawy „Bohaterowie Gdyni”, która przedstawia sylwetki często mniej znanych osób, zasłużonych dla gdyńskiej społeczności, w tym także postacie współczesne, jak choćby ks. Hilarego Jastaka czy Danuty Baduszkowej.

 – Widzimy, że gdynianki i gdynianie cieszą się z dostępu do kultury w miejscach nieoczywistych i motywuje ich to do szukania większej ilości informacji na temat dziejów miasta - komentuje Michał Miegoń, rzecznik Muzeum Miasta Gdyni - Prezentowane w Galerii Klif  zdjęcia pochodzą z archiwalnych zbiorów Muzeum Miasta Gdyni i dzięki tym wystawom zyskują drugie życie.

Wkrótce - piękna niespodzianka dla gdynian

Choć Klif, podobnie jak inne miejsca, ograniczył mocno działalność, by zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa, Galeria - wraz  Muzeum Miasta Gdyni - ma dla przyjaciół i miłośników miasta ciekawą i inspirującą niespodziankę. Taką, która pozwoli spędzić czas zgodnie z zaleceniami bezpieczeństwa, a jednocześnie lepiej poznać historię “miasta z morza i marzeń” i jego szykownych mieszkańców.

Galiony to nagroda przyznawana w Gdyni od 1995 roku. Kandydatury do Nagrody Artystycznej Prezydenta Gdyni Galion Gdyński może zgłosić każdy. Wyboru nominowanych dokonuje Kapituła, o ostateczną decyzję podejmuje Prezydent Gdyni. Jest przyznawana w kategoriach: kreacja artystyczna, animacja kultury, debiut artystyczny oraz mecenat kultury. W poprzednich latach nagrody w kategoriach mecenatu kultury otrzymali: Ströer Polska - za wspieranie działalności edukacyjnej Gdyńskiej Szkoły Filmowej (za rok 2018), firma „Kopoczyński adwokaci i radcowie prawni” (za rok 2017) oraz Remontowa Lighting Technologies S.A. (za rok 2016).

Galeria Klif w Gdyni od 1996 roku jest źródłem inspiracji dla osób, które w modzie szukają czegoś więcej, niż tylko ubrań. Wychodząc z założenia, że moda stanowi odzwierciedlenie naszego charakteru i stylu życia, Klif oferuje swoim klientom ponad 130 sklepów, strefę gastronomiczną, ulubione kawiarnie i restaurację oraz centrum fitness i liczne usługi, ułatwiające życie.

W Galerii Klif dostępne są wyjątkowe marki, często jedyne w Trójmieście. Ekskluzywne butiki i marki znanych projektantów, m.in. Bizuu, Charme, COS, Emanuel Berg, La Mania, Lidia Kalita, Robert Kupisz, Liu Jo, Marciano Guess, Patrizia Pepe, Petit Bateau, Pinko, Stefanel, Tommy Hilfiger czy Superdry wraz z popularnymi markami sieciowymi tworzą szeroką ofertę, która zaspokoi szerokie gusta klientów.

Do dyspozycji gości jest strefa food court, Kraina Treflików - miejsce z warsztatami i zajęciami dla dzieci, a także punkty usługowe, drogerie i perfumerie, m.in. Douglas, Rossmann, Sephora i SUPER-PHARM oraz laboratorium perfumeryjne Mo61.

Szeroko rozwinięty jest również sektor wnętrzarski.  Klienci mają do dyspozycji sklepy takie jak Home &You, BB Home, Spensen czy House & More oraz otwarte tej jesieni: salon Premium Home, Tempur, Miloo Home i dwupiętrowy salon Witek Home.

Galeria Klif nieustannie dostosowuje swoją ofertę do wymagań Klientów oraz wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom. Profesjonalne Pakiety Konsultacji w zakresie mody i urody oraz Karta Podarunkowa Klif to udogodnienia, dzięki którym Klienci gdyńskiego Klifu mogą skupić się i w pełni zrelaksować podczas wizyty w przyjaznym wnętrzu i spokojnej atmosferze.