Galeria Klif

Wróć do wszystkich klientów

Galeria Klif inspiruje kulturą

Gdyńska Galeria Klif to nie tylko modne miejsce zakupowe w mieście. W minionym roku Klif pokazał gdynianom i turystom swoje drugie oblicze, organizując kilkanaście wydarzeń kulturalnych i wielką akcję społeczną „Z miłości do Gdyni”. Wydarzenia te przyciągnęły uwagę kilkudziesięciu tysięcy osób, które odwiedziły wystawy zdjęć i sztuki współczesnej oraz koncerty muzyczne.

- W 2019 roku nawiązaliśmy stałą współpracę z Muzeum Miasta Gdyni i dzięki temu zaprosiliśmy Państwa aż na pięć wystaw, odsłaniających karty z przeszłości naszego miasta. Pomysł, by w progach Galerii Klif pojawiały się archiwalne fotografie, przyjęli Państwo bardzo ciepło, za co serdecznie dziękuję – mówi Mariola Rogóż, dyrektor Galerii Klif. I dodaje, że decyzja o zainicjowaniu takich działań była czymś całkowicie naturalnym, bo Galeria Klif jest nie tylko miejscem zakupów, ale miejscem integrującym lokalną społeczność, miejscem spotkań, miejscem, które inspiruje kulturą.

Pięć odsłon historii Gdyni

Pierwsza z wystaw, która została przygotowana na 93. Urodziny Gdyni, pokazywała krajobrazy na styku lądu i morza. Jej wernisaż odbył się podczas obchodów rocznicy nadania Gdyni praw miejskich, która przypada w dniu 10 lutego. Druga była poświęcona motoryzacji, trzecia dawnej Gdyni na plaży, czwarta gdyńskim uczniom i szkołom. Piąta zawiera zdjęcia wybranych bohaterek i bohaterów Gdyni i można ją cały czas oglądać. Organizowane są też oprowadzania kuratorskie, które są okazją do poznania niesamowitych historii, towarzyszących prezentowany zdjęciom. Wszystkie opisane projekty były możliwe dzięki nawiązaniu współpracy z Muzeum Miasta Gdyni. 1 lipca 2019 roku Klif podpisał umowę o współpracy z gdyńskim muzeum, która przewiduje wspólne działania kulturalne do czerwca 2021 roku.

Obrazy, muzyka i książki

W Galerii Klif była prezentowana także sztuka współczesna, której nowy kontekst nadały nietuzinkowe wnętrza galerii handlowej. Wystawy malarstwa i grafiki powstały we współpracy z Project ART, reprezentowany przez lokalną Galerię Oranż. Nie zabrakło też wystawy plakatu i warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży. Okazją do ich zorganizowania był znany w całej Polsce Festiwal Kultur Świata Globaltica, który jest organizowany po sąsiedzku - na terenie parku w Kolibkach. W marcowy weekend w Klifie zagościł festiwal 3City Piano Days, połączony z akcją charytatywną. Kilkadziesiąt godzin muzyki i kilkunastu artystów, w tym gwiazda festiwalu, pianista Bartłomiej Szopiński, muzyka klasyczna, swing, jazz i przeboje muzyki filmowej – to wydarzenie było udziałem klientów Klifu w trzy festiwalowe dni: od 29 do 31 marca. Klif jest otwarty także na słowo pisane - znana gdyńska dziennikarka i pisarka Małgorzata Sokołowska prezentowała tam swoje najnowsze książki, poświęcone mniej znanym dziejom Gdyni.

Gala Bohatera Gdyni

Ukoronowaniem kulturalnej aktywności Klifu była akcja „Z miłości do Gdyni”. Wspólnie z największym regionalnym tytułem prasowym „Dziennikiem Bałtyckim” i Muzeum Miasta Gdyni szukano Bohatera lub Bohaterki Gdyni. W głosowaniu internetowym, które trwało 12 dni, oddano aż 95 tysięcy głosów. Zwycięzcy odebrali nagrody i wyróżnienia podczas Wielkiej Gali w dniu 15 grudnia, a wszystkie nagrody ufundowała Galeria Klif. Gali towarzyszył wernisaż wystawy „Bohaterowie Gdyni”, która przedstawia sylwetki często mniej znanych osób, zasłużonych dla gdyńskiej społeczności, w tym także postacie współczesne, jak choćby ks. Hilary Jastak czy Danuta Baduszkowa.

Galeria Klif w Gdyni od 1996 roku jest źródłem inspiracji dla osób, które w modzie szukają czegoś więcej, niż tylko ubrań. Wychodząc z założenia, że moda stanowi odzwierciedlenie naszego charakteru i stylu życia, Klif oferuje swoim klientom ponad 130 sklepów, strefę gastronomiczną, ulubione kawiarnie i restaurację oraz centrum fitness i liczne usługi, ułatwiające życie.

W Galerii Klif dostępne są wyjątkowe marki, często jedyne w Trójmieście. Ekskluzywne butiki i marki znanych projektantów, m.in. Bizuu, Charme, COS, Emanuel Berg, La Mania, Lidia Kalita, Robert Kupisz, Liu Jo, Marciano Guess, Patrizia Pepe, Petit Bateau, Pinko, Stefanel, Tommy Hilfiger czy Superdry wraz z popularnymi markami sieciowymi tworzą szeroką ofertę, która zaspokoi szerokie gusta klientów.

Do dyspozycji gości jest strefa food court, Kraina Treflików - miejsce z warsztatami i zajęciami dla dzieci, a także punkty usługowe, drogerie i perfumerie, m.in. Douglas, Rossmann, Sephora i SUPER-PHARM oraz laboratorium perfumeryjne Mo61.

Szeroko rozwinięty jest również sektor wnętrzarski.  Klienci mają do dyspozycji sklepy takie jak Home &You, BB Home, Spensen czy House & More oraz otwarte tej jesieni: salon Premium Home, Tempur, Miloo Home i dwupiętrowy salon Witek Home.

Galeria Klif nieustannie dostosowuje swoją ofertę do wymagań Klientów oraz wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom. Profesjonalne Pakiety Konsultacji w zakresie mody i urody oraz Karta Podarunkowa Klif to udogodnienia, dzięki którym Klienci gdyńskiego Klifu mogą skupić się i w pełni zrelaksować podczas wizyty w przyjaznym wnętrzu i spokojnej atmosferze.