Galeria Klif

Wróć do wszystkich klientów

Bohaterki i bohaterowie Gdyni na unikatowej wystawie w Galerii Klif

Nauczycielki, ludzie kultury, społecznicy, marynarze czy architekci, osoby nietuzinkowe, które zapisały się w dziejach miasta - po prostu bohaterowie Gdyni – to ich zobaczymy na najnowszej wystawie w Galerii Klif. Będzie to piąta wystawa, przygotowana we współpracy z Muzeum Miasta Gdyni. Wernisaż wystawy towarzyszyć będzie gali finałowej konkursu „Z miłości do Gdyni” i odbędzie się w niedzielę, 15 grudnia, o godz. 12:00.

Galeria Klif zaprosiła gdynian do wyróżnienia współczesnych bohaterek i bohaterów Gdyni. Akcja „Z miłości do Gdyni” zmierza do końca, właśnie zakończyło się internetowe głosowanie, a kapituła szykuje się do podjęcia decyzji. Wyniki wyboru kapituły poznamy podczas uroczystej Gali w niedzielę 15 grudnia o godz. 12:00. Będzie jej towarzyszyć wernisaż wystawy „Bohaterowie Gdyni”. Muzeum Miasta Gdyni, dokonując wyboru osób, które można nazwać bohaterami naszego miasta, proponuje podróż w czasie i prezentuje sylwetki osób, które tworzyły dzieje Gdyni.

 - To miłe uczucie, gdy możemy dzielić się z gośćmi galerii przeszłością miasta, które jest dla nas tak bardzo ważne. Z tych fotografii patrzą na nas ludzie reprezentujący różne profesje i mający nieraz pogmatwane życiorysy, lecz z pewnością zasługujący na przypomnienie. Cieszę się, że mamy w tym swoją małą cegiełkę – mówi Mariola Rogóż, dyrektor Galerii Klif.  

Gdynia, od czasów dwudziestolecia międzywojennego, przyciągała osoby zajmujące się różnorodnymi zajęciami. Łączył je pęd do działania, szeroki gest, chęć niesienia pomocy i współtworzenia polskiego okna na świat, miasta z morza i marzeń. Nie zdradzamy, jakie postacie wybraliśmy na tą wystawę, poza jedną – z pewnością nie zabraknie Danuty Baduszkowej, niezapomnianej twórczyni gdyńskiej sceny muzycznej. Na wystawie znajdą się sylwetki piętnastu osób, które odcisnęły swoje piętno na dziejach naszego miasta – mówi Jacek Friedrich, dyrektor Muzeum Miasta Gdyni.

Na wystawie, obok portretów i biogramów postaci, zaprezentowane zostaną również zdjęcia z bogatych zbiorów Muzeum Miasta Gdyni. W wyborze postaci kluczowe było kryterium „bohaterstwa" a właściwie jego granice i forma. Była to i walka zbrojna i działalność administracyjna, działalność patriotyczna, kulturalna, społeczna. Wśród zaprezentowanych sylwetek są też osoby, zajmujące się rzemiosłem lub po prostu przedsiębiorcze.

Wystawę będzie można ją oglądać na parterze Galerii Klif. Z pewnością warto przy okazji przedświątecznych zakupów na chwilę przystanąć i poznać tych dawnych i tych bliższych bohaterów Gdyni na archiwalnych fotografiach. 

Galeria Klif w Gdyni od 1996 roku jest źródłem inspiracji dla osób, które w modzie szukają czegoś więcej, niż tylko ubrań. Wychodząc z założenia, że moda stanowi odzwierciedlenie naszego charakteru i stylu życia, Klif oferuje swoim klientom ponad 130 sklepów, strefę gastronomiczną, ulubione kawiarnie i restaurację oraz centrum fitness i liczne usługi, ułatwiające życie.

W Galerii Klif dostępne są wyjątkowe marki, często jedyne w Trójmieście. Ekskluzywne butiki i marki znanych projektantów, m.in. Bizuu, Charme, COS, Emanuel Berg, La Mania, Lidia Kalita, Robert Kupisz, Liu Jo, Marciano Guess, Patrizia Pepe, Petit Bateau, Pinko, Stefanel, Tommy Hilfiger czy Superdry wraz z popularnymi markami sieciowymi tworzą szeroką ofertę, która zaspokoi szerokie gusta klientów.

Do dyspozycji gości jest strefa food court, Kraina Treflików - miejsce z warsztatami i zajęciami dla dzieci, a także punkty usługowe, drogerie i perfumerie, m.in. Douglas, Rossmann, Sephora i SUPER-PHARM oraz laboratorium perfumeryjne Mo61.

Szeroko rozwinięty jest również sektor wnętrzarski.  Klienci mają do dyspozycji sklepy takie jak Home &You, BB Home, Spensen czy House & More oraz otwarte tej jesieni: salon Premium Home, Tempur, Miloo Home i dwupiętrowy salon Witek Home.

Galeria Klif nieustannie dostosowuje swoją ofertę do wymagań Klientów oraz wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom. Profesjonalne Pakiety Konsultacji w zakresie mody i urody oraz Karta Podarunkowa Klif to udogodnienia, dzięki którym Klienci gdyńskiego Klifu mogą skupić się i w pełni zrelaksować podczas wizyty w przyjaznym wnętrzu i spokojnej atmosferze.