Galeria Klif

Wróć do wszystkich klientów

Nowa wystawa w Klifie: Nieznana historia przedwojennych szkół Gdyni

Jesień pełna kultury w gdyńskim Klifie. W najbliższy piątek (18 października br.) o godz. 12:00 w Galerii Klif zostanie otwarta wystawa pt. „Historia szkolnego mundurka”, przygotowana przez Muzeum Miasta Gdyni. Otwarciu będzie towarzyszyło oprowadzanie kuratorskie, które poprowadzi dr Marek Wawrzynkowski.

Wyjątkowa ekspozycja pt. „Historia szkolnego mundurka” to 4 w tym roku wystawa przygotowana we współpracy Muzeum Miasta Gdyni z Galerią Klif. Na 30 fotografiach zobaczyć będzie można relacje uczniów z nauczycielami oraz modę szkolną z okresu międzywojennego. Wraz z rozwojem miasta, rozwijało się szkolnictwo, dzieci ze zdjęć to jedni z pierwszych uczniów istniejących do dziś szkół.  Wielu z rodowitych gdynian rozpozna na fotografiach swoich pradziadków i dalekich krewnych.

- Tym razem pokazujemy, jakie ubiory obowiązywały młodych gdynian w szkole z lat 20-tych oraz 30-tych. W Galerii pojawia się wiele młodych osób, dla których wystawa będzie ciekawym doświadczeniem. Będą mogli zobaczyć różnice między ubiorami sprzed prawie 100 lat a obecnie– mówi Mariola Rogóż, dyrektor Galerii Klif. - Zapewne docenią dzisiejszą swobodę. Zapraszamy wszystkich gdynian i szkoły. Będzie to okazja do zapoznania się z niezwykłymi nauczycielami i uczniami, tworzącymi rodzącą się gdyńską społeczność.

Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie oprowadzanie kuratorskie. W codzienną rzeczywistość uczniów oraz nauczycieli, a także historię mody szkolnej w latach 20-tych i 30-tych ubiegłego wieku, wprowadzi dr Marek Wawrzynkowski z Muzeum Miasta Gdyni.

Od początku roku w Galerii Klif odbyły się już 3 wystawy we współpracy z Muzeum Miasta Gdyni. W sierpniu b.r. przedstawiciele Klifu i Muzeum podpisali umowę o stałej współpracy do końca 2020 roku. Inicjatywa współpracy obiektu handlowego i instytucji kultury jest wyjątkowa. Promuje nie tylko kulturę, ale pomaga również odkrywać zapomnianą ukryta w archiwach historię Gdyni i jej pierwszym mieszkańców. Wystawę będzie można oglądać do końca listopada.

 

Galeria Klif w Gdyni od 1996 roku jest źródłem inspiracji dla osób, które w modzie szukają czegoś więcej niż tylko ubrań. Wychodząc z założenia, że moda stanowi odzwierciedlenie naszego charakteru i stylu życia, Klif oferuje swoim klientom ponad 130 sklepów, które swoimi propozycjami zaspokoją najbardziej wymagające gusta. W Galerii Klif dostępne są wyjątkowe marki, często jedyne w Trójmieście. Ekskluzywne butiki i marki znanych projektantów, m.in. Bizuu, Charme, COS, Emanuel Berg, La Mania, Lidia Kalita, Robert Kupisz Liu Jo, Marciano Guess, Patrizia Pepe, Petit Bateau, Pinko, Stefanel, Tommy Hilfiger czy Superdry wraz z popularnymi markami sieciowymi tworzą szeroką ofertę, która zaspokoi szerokie gusta klientów.

Do ich dyspozycji jest strefa food court, Kraina Treflików - miejsce z warsztatami i zajęciami dla dzieci, a także punkty usługowe, drogerie i perfumerie, m.in. Douglas, Rossmann, Sephora i SUPER-PHARM.

Galeria Klif nieustannie dostosowuje swoją ofertę do wymagań Klientów oraz wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom. Profesjonalne Pakiety Konsultacji w zakresie mody i urody oraz Karta Podarunkowa Klif to udogodnienia, dzięki którym Klienci gdyńskiego Klifu mogą skupić się na sobie i w pełni zrelaksować podczas wizyty w przyjaznym wnętrzu i spokojnej atmosferze.