Forum Gdańsk

Wróć do wszystkich klientów

Forum Gdańsk podsumowuje rok 2018

Otwarte zaledwie kilka miesięcy temu Forum Gdańsk stało się miejscem spotkań, gospodarzem wielu prestiżowych kulturalnych i modowych wydarzeń oraz istotnym punktem na trasie wycieczek turystów. Liczba odwiedzających kompleks jest najlepszym dowodem na to, że oferta Forum Gdańsk wpisała się w gusta gości  i aktualne rynkowe trendy. 

Forum Gdańsk zostało otwarte 26 maja 2018 roku. Tego dnia goście po raz pierwszy mogli skorzystać z oferty 170 sklepów, ponad 20 restauracji i kawiarni, kina z 9 salami, nowych placów miejskich, bulwaru, tarasów widokowych, węzła komunikacyjnego i parkingu. Jest to najnowocześniejsza przestrzeń publiczno – handlowa w Polsce oddana w mijającym roku. Forum Gdańsk powstało nakładem 900 mln złotych, na terenach, gdzie jeszcze cztery lata temu były tory kolejowe, pętla autobusowa i pozostałości po hali targowej. Dzięki przykryciu torów kolejowych miasto zyskało aż 1,5 hektara nowej powierzchni.

Atrakcje oferowane przez Forum Gdańsk przyciągnęły tłumy

Liczba osób, które zdecydowały się odwiedzić nowy kompleks handlowo-usługowy w pierwszy weekend działalności, osiągnęła blisko 180 tys. Pierwszy miesiąc przyniósł pierwszy milion gości. Po pół roku ta liczba wzrosła do ponad 6 milinów osób. Tętniące życiem Forum Gdańsk ma się czym pochwalić, jeśli chodzi o aktywność i atrakcje dla swoich klientów.

Forum Gdańsk odwiedzają wszystkie pokolenia

Forum Gdańsk dba o to, by wydarzenia były atrakcyjne dla różnych odbiorców. Kalendarz wypełniony jest propozycjami dla miłośników kultury, mody, sztuki czy dla najmłodszych. Dzięki temu jest to miejsce odwiedzane przez wszystkie pokolenia.  Od maja zostało zorganizowanych ponad 20 wydarzeń o różnym charakterze.

Kompleks otwarty jest na sztukę. Można było podziwiać tu min. wystawę Związku Polskich Artystów Plastyków czy wystawę fotograficzną „Gdańsk 2018” ukazującą piękno Gdańska i jego zabytki. Forum nierozerwalnie związane jest też z modą. W październiku odbyła się tu pierwsza impreza z cyklu Fashion Forum Gdańsk. 5 dni upłynęło pod znakiem pokazów mody, warsztatów, paneli dyskusyjnych i wywiadów ze specjalistami z branży modowej. Gwiazdami wydarzenia byli min. Paprocki&Brzozowski, Karolina Malinowska i Olivier Janiak. Fashion Forum wpisze się na stałe w kalendarz imprez w Forum Gdańsk.

Pierwszym muzycznym wydarzeniem w Forum Gdańsk był czerwcowy koncert Grzegorza Hyży. Kamil Bednarek wybrał jako scenerię do swojego klipu „Oaza Spokoju” właśnie Forum Gdańsk ze względu na nowoczesną architekturę i położenie w sercu miasta. Forum promuje także młode talenty. W tym roku odbyło się 12 koncertów w ramach cyklu "Piątki po pracy”, który wspiera początkujących muzyków. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem.

Można też było tu  spotkać najlepszych zawodników i zawodniczki Europy startujących w Motocross of European Nations, męską reprezentację Polski w koszykówce czy siatkarzy Trefla Gdańsk.

Forum jest miejscem przyjaznym mieszkańcom Gdańska w różnym wieku. To stąd ruszyła Pierwsza Gdańska Parada Seniorów i Seniorek. Dziedziniec kompleksu stał się w tym roku częścią Jarmarku Bożonarodzeniowego. Odpalenie dekoracji świątecznych, dzięki któremu na konto schroniska wpłynęło 5 000 zł, zgromadziło tysiące gdańszczan. Iluminację, która cieszy się dużym zainteresowaniem odwiedzających, tworzy łączenie blisko pół miliona światełek. Do Forum Gdańsk przyjechał w tym roku także jeden z najważniejszych ludzi na świecie – prawdziwy Mikołaj. Gość z Laponii przez 3 dni spotykał się z dziećmi i wypytywał o ich świąteczne marzenia. Fakt umieszczenia kompleksu na nowej planszy kultowej gry Monopoly Gdańsk najlepiej świadczy o tym, że miejsce jest ważne dla gdańszczan. Wszystkie te wydarzenia dały odwiedzającym wiele powodów, by zajrzeć do Forum i wrócić do niego kolejny raz.

Forum Gdańsk wzbudza zainteresowanie wśród turystów

Na przełomie sierpnia i września w ramach akcji Forum Świata Forum Gdańsk przeprowadziło sondaż, który pokazał, kto najchętniej odwiedza kompleks. W ankiecie wzięło udział prawie 4000 osób, w tym niemal 1400 obcokrajowców. Goście zagraniczni najczęściej przyjeżdżają ze Skandynawii (prawie 22%), Niemiec (10%) i Ukrainy (10%) i najczęściej odwiedzili Forum Gdańsk pierwszy raz (ponad 73%). Okazało się, że Forum Gdańsk przyciąga wzrok na tle swojego sąsiedztwa, bowiem jednym z najczęstszych powodów odwiedzin było zauważenie kompleksu podczas spaceru czy zwiedzania.

Forum Gdańsk laureatem prestiżowych nagród

Forum Gdańsk zdobyło główną nagrodę w kategorii Inwestycja Roku – Rynek Powierzchni Handlowej, przyznawaną przez portale Propoertynews.pl oraz Propertydesign.pl. Jest to wyjątkowe wyróżnienie dla obiektu, zważywszy że konkurencja była bardzo silna.

Złote Spinacze z kolei to najbardziej rozpoznawalne wyróżnienia dla kampanii i projektów public relations w Polsce. Podczas tegorocznej gali Forum Gdańsk otrzymało dwie nagrody: Złoty i Brązowy Spinacz za kampanie związane z samą inwestycją i otwarciem kompleksu.

Kompleks był także jednym z finalistów prestiżowego plebiscytu MAPIC 2018, który nagradza najlepsze sklepy, obiekty i ekspertów z branży nieruchomości handlowych.

W grudniu do Forum Gdańsk spłynęło kolejne wyróżnienie – aplikacja mobilna Forum Gdańsk wygrała konkurs MobileWebAwards2018 w kategorii Best Shopping Mobile Application. Nagroda jest przyznawana przez amerykańskie Stowarzyszenie Marketingu Internetowego - Web Marketing Association. W aplikacji Forum Gdańsk znajdziemy listę wszystkich lokali usługowych wraz z ich lokalizacją na trójwymiarowej mapie. Do każdego z nich możemy wyznaczyć trasę. Nie lada atrakcją dla miłośników zakupów jest moduł „Moja przymierzalnia” - umożliwia on zrobienie zdjęcia artykułu, którego kupnem jesteśmy zainteresowani, i dodanie go do kolekcji wraz z nazwą sklepu i komentarzem. Kończąc zakupy, bez problemu znajdziemy drogę do naszego samochodu. Już w lutym każdy zalogowany użytkownik będzie mógł korzystać z wyjątkowych rabatów dostępnych tylko w aplikacji.

 

Co przyniesie rok 2019?

- W przyszłym roku Forum Gdańsk na pewno nie zwolni tempa - mówi Magdalena Gibney, dyrektor Forum Gdańsk - Planujemy jeszcze więcej interesujących wydarzeń, które będą przyciągały gdańszczan do naszego kompleksu. Chcemy, by Forum Gdańsk było nie tylko najlepszym miejscem na zrobienie zakupów, ale także centrum kultury, sztuki i miejscem spotkań z rodziną czy przyjaciółmi.

W przyszłym roku Forum Gdańsk szykuje dla swoich odwiedzających dużo niespodzianek. Pierwszym wydarzeniem będzie wyjątkowy Finał WOŚP w Forum, który odbędzie się w sobotę 12 stycznia. Na pewno możemy spodziewać się hucznego świętowania pierwszego roku istnienia kompleksu. Oprócz tego kontynuowane będą Piątki po pracy, które mają już swoją stałą widownię. W nadchodzącym roku – podobnie jak w tym – będzie można korzystać z usługi bezpłatnej stylistki kompleksu. W 2019 roku ruszy Forum Club - specjalne rabaty dostępne tylko dla zalogowanych w aplikacji Forum Gdańsk

Forum Gdańsk powstało w formule partnerstwa inwestora prywatnego z partnerem publicznym, czyli Miastem Gdańsk i spółki Multi Poland, będącej częścią międzynarodowego koncernu Multi Corporation. To nowoczesne miejsce łączące przestrzenie publiczne, usługi, handel, rozrywkę, restauracje i kawiarnie, która powstała m.in. dzięki przykryciu torów kolejowych. Przestrzeń publiczna stanowi powyżej 40 proc. tego miejskiego centrum.

Multi Corporation to jeden z największych deweloperów , właścicieli i zarządców wysokiej jakości centrów usługowo-handlowych w Europie oraz Turcji. Realizowane przez firmę projekty stają się często katalizatorem rozwoju ekonomicznego i społecznego miast i regionów. Od swojego powstania w 1982 roku, Multi zajmowało się ponad 190 projektami. www.multi.eu