Forum Gdańsk

Wróć do wszystkich klientów

Forum Gdańsk: tysiące ludzi podziwiało włączenie świątecznych dekoracji. Do schroniska Promyk trafi 5 tys. złotych

„Przepiękne!” „bajeczne!” – takie opinie dominują po uroczystym włączeniu świątecznych dekoracji w Forum Gdańsk. Udział w wydarzeniu wzięło 2500 osób, a przez cały weekend Forum Gdańsk odwiedziło aż 150 tys. gości. Sieci społecznościowe oraz media pełne są informacji o wrażeniach na temat oszałamiających świątecznych iluminacji w Forum Gdańsk.  Tymczasem gdańskie schronisko Promyk otrzyma karmę o wartości 5 tys. zł. 

Centralnym elementem świątecznej dekoracji w Forum Gdańsk jest inspirowana różą wiatrów, 28-metrowa, najwyższa w Polsce choinka ozdobiona gwiazdami i diamentem na szczycie. Sam diadem jest tak jasny, że widać go nawet z odległych punktów Śródmieścia Gdańska, a świetlny tunel zainstalowany na kładce ponad placem od razu stał się jednym z ulubionych miejsc do fotografowania. Ogromne wrażenie robi zawieszony nad historycznym mostkiem galeon z płóciennymi żaglami, inspirowany żaglowcem zdobiącym pobliski XIX wieczny budynek Narodowego Banku Polskiego w Gdańsku. Oczy cieszy też 6,5 metrowy renifer, a całości dopełniają świetlne gwiazdy i okręty rozbijające lodowe tafle, umieszczone na dwóch głównych fasadach Forum.

- Takie zdobienia, inspirowane historią konkretnego miejsca, to rzadkość nie tylko w Polsce, ale i w Europie – mówi Magdalena Gibney, dyrektor Forum Gdańsk. – Symbolika morska jest w Gdańsku wyjątkowa i cieszymy się, że wprawia w zachwyt mieszkańców i tysiące gości.

Informacje o uroczystym włączeniu świątecznych dekoracji przyciągnęły w sobotnie popołudnie aż 2500 osób. Cel był szczytny - każde zapalone światełko w telefonie, widoczne z Forum Gdańsk równo po godz. 17 to pieniądze dla bezdomnych zwierząt z gdańskiego schroniska „Promyk”. Dzięki temu do schroniska trafi karma o wartości 5000 zł. Partnerem akcji jest sklep zoologiczny Aquael Zoo.

Iluminację tworzy łącznie blisko pół miliona światełek, a świąteczny wystrój będzie można podziwiać do połowy stycznia.

Forum Gdańsk powstało w formule partnerstwa inwestora prywatnego z partnerem publicznym, czyli Miastem Gdańsk i spółki Multi Poland, będącej częścią międzynarodowego koncernu Multi Corporation. To nowoczesne miejsce łączące przestrzenie publiczne, usługi, handel, rozrywkę, restauracje i kawiarnie, która powstała m.in. dzięki przykryciu torów kolejowych. Przestrzeń publiczna stanowi powyżej 40 proc. tego miejskiego centrum.

Multi Corporation to jeden z największych deweloperów , właścicieli i zarządców wysokiej jakości centrów usługowo-handlowych w Europie oraz Turcji. Realizowane przez firmę projekty stają się często katalizatorem rozwoju ekonomicznego i społecznego miast i regionów. Od swojego powstania w 1982 roku, Multi zajmowało się ponad 190 projektami. www.multi.eu