Forum Gdańsk

Wróć do wszystkich klientów

Forum Gdańsk: takich dekoracji świątecznych jeszcze nie widzieliście

Już w najbliższą sobotę, 24 listopada, Forum Gdańsk wprowadzi świąteczną atmosferę do centrum miasta. Stanie się to dzięki najpiękniejszej w Polsce, a może nawet w Europie dekoracji świątecznej. Forum Gdańsk rozświetli 28 metrowa, największa w Polsce choinka a unikatowe instalacje w postaci sześciometrowego renifera i interaktywnego galeonu  wprowadzą magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. Do przygotowania całej instalacji wykorzystano aż 424 tysiące punktów świetlnych. Inspiracją była historia Gdańska.                      

Inauguracja świątecznej iluminacji odbędzie się w sobotę o godz. 17:00 na dziedzińcu przed Forum Gdańsk. Będzie to widowiskowe wydarzenie, ponieważ szybkość uruchamiania kolejnych elementów iluminacji zależy od liczby… światełek z telefonów.

- Jak włączyć wyjątkową iluminację? Być razem na dziedzińcu przed Forum Gdańsk - zachęca Magdalena Gibney, dyrektor Forum Gdańsk. - Włączyć światełko w swoim telefonie i bardzo intensywnie myśleć o swoim świątecznym życzeniu! Dron i instalacja zintegrowana z iluminacją będzie na bieżąco rejestrować MOC ŻYCZEŃ wszystkich osób obecnych na placu, a przyrastanie mocy można będzie obserwować na specjalnym świetlnym liczniku.

Wydarzenie poprowadzi Paweł “Biba” Binkiewicz - wulkan energii, wokalista, który zdobył popularność dzięki programowi X-Factor.

Zapal światełko dla Promyka – Forum Gdańsk wesprze schronisko

Za każde włączone w telefonie światełko Forum Gdańsk przekaże datek dla Schroniska dla bezdomnych zwierząt PROMYK. Im więcej światełek, tym większy datek. Dokładną liczbę osób poznamy dzięki zdjęciom wykonanym z drona.

- Niech MOC ŻYCZEŃ będzie naprawdę potężna w najbliższą sobotę! – zaprasza Marta Grabianowska, marketing manager Forum Gdańsk.

Niesamowita choinka i świetlny tunel

Centralnym elementem świątecznej dekoracji w Forum Gdańsk będzie, inspirowana różą wiatrów, piękna instalacja - choinka ozdobiona gwiazdami i diamentem na szczycie.

Do wejścia od strony placu będzie wiódł osiemnastometrowy, świetlny tunel ledowy, a na elewacji przy ‘Kasztanowcu’ oraz węźle komunikacyjnym, przywita nas statek rozbijający lodową taflę. Nowoczesne technologie użyte do jego stworzenia, sprawią, że efekt „płynącego światła” będzie dla wszystkich odbiorców niezwykle realny.

- Świąteczne dekoracje w Forum Gdańsk, będą zjawiskowe i niepowtarzalne. Do ich stworzenia zainspirował nas Gdańsk i jego historia. Chcieliśmy, by stały się kolejną atrakcją dla mieszkańców i turystów odwiedzających Trójmiasto – mówi Magdalena Gibney, Dyrektor Forum Gdańsk – To będzie wyjątkowa przestrzeń, w której każdy choć przez chwilę poczuje się dzieckiem i poczuje magię Świąt Bożego Narodzenia.

Interaktywny Galeon świetlny czeka na kapitana

Na wszystkich odwiedzających czekają liczne atrakcje świetlne. Wśród nich największy dziesięciometrowy, podwieszany statek z płóciennymi żaglami. Inspiracją do jego powstania jest rzeźba znajdująca się na budynku Narodowego Banku Polskiego w Gdańsku. Jego centralnym punktem jest głowa lwa umiejscowiona na dziobie galeonu, nawiązująca do herbu Gdańska – widoczna z tarasu Forum. Ster statku czeka na kapitana - jest interaktywny i daje możliwość poznania historii statku i aktywnej zabawy.

Renifer świetlny

Wzrok przyciąga też największy w Polsce, sześcioipółmetrowy renifer z animacją płynącego światła. Dostojnie czeka na wizytę odwiedzających Forum gości. Jest wyjątkowy ze względu na lustrzane podesty oraz wysokość, która umożliwia spacerowanie pod nim.

Całość dekoracji dopełnią: „diamentowe”, świetlne kwiaty wykonane z luster.. Gości będą zachwycać dekoracje balustrad w formie geometrycznych, kwiatów, podświetlane żyrandole z lustrami, czy dekoracje tworzące gałąź, na której zawieszone są szyszki i śnieżynki, dwumetrowe lustrzane rozety i półtorametrowe płatki śniegu.

Podstawowe informacje o wydarzeniu:

Włączenie świetlnych instalacji już w najbliższą sobotę, 24 listopada o 17.

Miejsce: Forum Gdańsk

Prowadzenie:  Paweł “Biba” Binkiewicz

Udział: bezpłatny, zapalenie światełka w telefonie wspomoże schronisko Promyk

 

Forum Gdańsk powstało w formule partnerstwa inwestora prywatnego z partnerem publicznym, czyli Miastem Gdańsk i spółki Multi Poland, będącej częścią międzynarodowego koncernu Multi Corporation. To nowoczesne miejsce łączące przestrzenie publiczne, usługi, handel, rozrywkę, restauracje i kawiarnie, która powstała m.in. dzięki przykryciu torów kolejowych. Przestrzeń publiczna stanowi powyżej 40 proc. tego miejskiego centrum.

Multi Corporation to jeden z największych deweloperów , właścicieli i zarządców wysokiej jakości centrów usługowo-handlowych w Europie oraz Turcji. Realizowane przez firmę projekty stają się często katalizatorem rozwoju ekonomicznego i społecznego miast i regionów. Od swojego powstania w 1982 roku, Multi zajmowało się ponad 190 projektami. www.multi.eu