Forum Gdańsk

Wróć do wszystkich klientów

Forum Gdańsk: W piątki "Po Pracy" poznaj młode muzyczne talenty

Już w najbliższy piątek, 9 listopada, Forum Gdańsk rozpoczyna cykl imprez pod wspólnym tytułem „Piątki Po Pracy”, który ma na celu promowanie młodych, rokujących artystów. Przez kolejne trzy tygodnie Forum będzie gościło: Martę Kochańską, Baltic Duo, Agatę Leśniewską & Maję Biesek. Listopadowy cykl zakończy występ Basi Kawy.

Wszystkie występy odbywają się w piątki, tuż po zakończeniu pracy czyli o godzinie 18, kiedy wizja weekendowego odpoczynku staje się faktem. Warto wówczas znaleźć w sobie przestrzeń na obcowanie z kulturą i sztuką, dać również szansę utalentowanym, młodym artystom, muzykom. Wielu z nich w przyszłości, ma szanse i predyspozycje by stać się wielkimi gwiazdami.

- Forum Gdańsk to przyjazna strefa dla artystów. Jesteśmy otwarci na różne propozycje, które naszym klientom i gościom umilą czas i sprawią, że w przestrzeniach Forum, będą się doskonale czuli. To również dotyczy artystów, którzy w gościnnych progach Forum Gdańsk, mogą rozwijać swoje pasje i talenty. To także element naszej konsekwentnej polityki, wspierania kultury. Bo Forum Gdańsk to nie tylko doskonałe sklepy, rozrywka czyli kino, czy gastronomia, to przestrzeń oferująca wiele więcej” – mówi dyrektor Forum Magdalena Gibney.

Występy artystów odbywać się będą w każdy piątek listopada, w godzinach 18.00-21.00 w okolicach mostku historycznego Forum Gdańsk. Szczegoly na www.forumgdansk.pl
Wstęp jest bezpłatny.


W programie na listopad:
  9 listopada Maria Kochańska z zespołem ,,MIMOSICA,,
16 listopada BALTIC DUO (skrzypce: Mariana Myslitska, akordeon: Maciej Kacprzak)
23 listopada Agata Leśniewska & Maja Biesek
30 listopada Basia Kawa

 

Słów kilka o naszych artystach:

MARIA KOCHAŃSKA - występ 9.11.2018
Maria Kochańska występująca pod nazwą ,,MIMOSICA,, gra na hang drumie - jednym z najnowszych instrumentów na świecie, wyprodukowanym pierwszy raz w Szwajcarii w 2000 roku. Maria zakochała się w nim od pierwszego wejrzenia. Poprzez hang druma łączy swoje 2 największe pasje: podróżowanie oraz dzielenie się swoją muzyką z innymi.

BALTIC DUO Maciej Kacprzak oraz Mariana Myslitska – występ 16.11.2018
Zespół powstał w 2015 roku z inicjatywy skrzypaczki Mariany Myslitskiej oraz akordeonisty Macieja Kacprzaka. Wspólna gra pozwala im rozwijać muzyczne pasje obejmujące różnorodne gatunki muzyczne. Repertuar młodych muzyków to m.in. muzyka klezmerska, muzyka francuska, tango argentyńskie, muzyka polska – lata międzywojenne. Duet ten łączy w sobie miłe brzmienie a jednocześnie energię i emocję, które słuchacze będą odczuwać długo po koncercie. Zespół szczególnie upodobał sobie tango – z powodzeniem wykonuje muzykę argentyńskiego twórcy tango nuevo Astora Piazzolli i polskie tanga – oraz muzykę
klezmerską – stąd koncerty m.in. na Festiwalu Kultury Żydowskiej „Zbliżenia”, „Biografiach Gdańskich” oraz koncerty „Klezmer Project” w Teatrze Miniatura oraz Teatrze w Oknie.

AGATA LEŚNIEWSKA & MAJA BIESEK – występ 23.11.2018
Agata i Maja grają ze sobą już od ponad 4 lat i niezmiennie przekazują słuchaczom swoją pozytywną energię. Artystki poznały się podczas studiów na wydziale jazzu Gdańskiej Akademii Muzycznej i, zupełnie przypadkowo, zagrały razem jeden występ. Na szczęście na jednym się nie skończyło i tak grają do dziś. W ich interpretacjach znanych utworów usłyszeć można inspiracje wieloma gatunkami muzycznymi - zarówno jazzem, bluesem, popem czy nawet funky. W wolnych chwilach odprężają się przy planszówkach i pokonywaniu kolejnych escape roomów.

BASIA KAWA – występ 30.11.2018
Wyjątkowy głos, zespół znakomitych muzyków i zaskakujące dźwięki elektrycznych skrzypiec – to wyjątkowa, zapadająca w serce i umysł mieszanka. Jego autorką jest Basia Kawa – piosenkarka, skrzypaczka i nowy głos na muzycznym rynku. Basia od zawsze była blisko muzyki, jej rodzinny dom był wypełniony dźwiękami. Pierwsze skrzypce otrzymała od dziadka, który był jej pierwszym nauczycielem gry na instrumencie. Tata artystki odkrył w niej talent wokalny. Nie tylko wspierał ją, gdy brała udział w regionalnych konkursach, ale też komponował dla niej piosenki. Jako 7-latka Basia odniosła festiwalowy sukces i udzieliła pierwszego wywiadu dla telewizji. Kilkanaście lat później artystka posiadała już 2 dyplomy Akademii Muzycznej w Gdańsku (skrzypce oraz jazzowy wokal) i koncertowała z własnym repertuarem po całej Polsce. Basia Kawa jest posiadaczką jedynych w Polsce elektrycznych, 5-strunowych, spersonalizowanych skrzypiec skonstruowanych w USA przez Johna Jordana. Wyglądają zjawiskowo, a gra na nich daje wiele możliwości – mogę dowolnie modyfikować brzmienie instrumentu, grać delikatnie lub rockowo, słodko lub gorzko – opowiada Basia Kawa.
W 2013 r. artystka wydała pierwszą płytę „Małe szczęście” zawierającą 11autorskich piosenek, z którą koncertowała m.in. podczas Witamina Jazz Festiwalu w Sandomierzu czy na Olsztyńskich Nocach Bluesowych. W tym samym roku wygrała także Giełdę Piosenki w toruńskiej OdNowie. Druga płyta „Zdobyłeś”, dostępna od listopada 2018 roku to energetyczna, a zarazem romantyczna mieszanka softrocka, popu i bluesa.

Forum Gdańsk powstało w formule partnerstwa inwestora prywatnego z partnerem publicznym, czyli Miastem Gdańsk i spółki Multi Poland, będącej częścią międzynarodowego koncernu Multi Corporation. To nowoczesne miejsce łączące przestrzenie publiczne, usługi, handel, rozrywkę, restauracje i kawiarnie, która powstała m.in. dzięki przykryciu torów kolejowych. Przestrzeń publiczna stanowi powyżej 40 proc. tego miejskiego centrum.

Multi Corporation to jeden z największych deweloperów , właścicieli i zarządców wysokiej jakości centrów usługowo-handlowych w Europie oraz Turcji. Realizowane przez firmę projekty stają się często katalizatorem rozwoju ekonomicznego i społecznego miast i regionów. Od swojego powstania w 1982 roku, Multi zajmowało się ponad 190 projektami. www.multi.eu