Forum Gdańsk

Wróć do wszystkich klientów

Paprocki&Brzozowski hitem pokazów mody Fashion Forum Gdańsk (6.X.2018)

Za sprawą Marcina Paprockiego i Mariusza Brzozowskiego Forum Gdańsk w sobotę, 6 października 2018 roku o godzinie 19.00  zmieni się w gwarne, modowe centrum rodem z lat 70.  W sobotę i niedzielę pokazy poprowadzą Karolina Malinowska, Oliver Janiak oraz  Tomasz Jacyków.

„The Paradiso Club” to udana fuzja estetyki disco z lat 70. ubiegłego wieku, połączona ze sportowym streetartem oraz dopełnieniem w stylu retro.

W tej niezwykłej kolekcji, nasi projektanci zmiksowali elementy ze swoich trzech kolekcji: wieczorowej, codziennej i ślubnej. Inspiracją była Dalida, słynna francuska piosenkarka i jej album „Gigi in Paradisco”.

Feeria barw i form

Sobotni pokaz nie odnosi się do jednego sezonu ani do konkretnego motywu przewodniego. Jest niezwykle barwny, prezentuje odcienie fuksji, trawiastej zieleni, czerni, złota, srebra i pudru, aż po turkus i chabrowy fiolet. Równie niezwykłe w nim są połączenia tkanin i faktur: koronki niczym materiałowe tatuaże, cekinowe zbroje, pióra, zwiewne i romantyczne tiule. 

Będziemy podziwiać cieliste mini sukienki z frędzlami, barwnymi, bawełnianymi bluzami, żakardowymi dzwonami z kwiecistym motywem – kwintesencją mody lat 70. Dla pań lubujących się w spódnicach – nie lada gratka – na pokazie zobaczymy je we wszystkich długościach i przeróżnych fasonach.  

Paprocki&Brzozowski tworzyli ten pokaz z myślą o kobietach, ale również nie zostawili mężczyzn bez okrycia, odziewając ich w rockowe ramoneski, bombery z haftem i oryginalne koszule z motywem zwierzęcym.

- Sobotni spektakularny pokaz „The Paradiso Club” stanowi główny punkt programu, odbywającego się w dniach 3-7 października Fashion Forum Gdańsk – mówi Marta Grabianowska, marketing manager Forum Gdańsk. -  Już dziś zapraszamy na kolejną edycję modowego święta w Forum Gdańsk, miejscu pełnym modowych inspiracji.

 

Pokazy znanych modowych marek – The Future of Fashion

Dla osób, które podążają za modą, śledzą trendy i zmieniające się style, nie lada gratką będą bloki pokazów mody, które przygotowaliśmy na sobotę i niedzielę.

I tak, zapraszamy w sobotę na pokazy:

Godz. 13.00 Orsay, Solar

Godz. 14.00 New Look, Sinsay

Godz. 15.00 Marlin, Etam, Triumph

Godz. 16.00 Twinset, Liu Jo

Godz. 17.00 Max Mara i Elisabetta Franchi

Godz. 19.00 Paprocki & Brzozowski – finałowy pokaz

 

Z kolei w niedzielę przygotowaliśmy pokazy:

Godz. 13.00 New Look, Sinsay

Godz. 14.00 Marlin, Etam, Triumph

Godz. 15.00 Orsay, Solar

Godz. 16.00 Twin Set, Elisabetta Franchi

Godz. 17.00 Pierre Cardin, Max Mara

Godz. 18.00 Joop, Liu Jo, Guess

Pokazy będą miały miejsce na bulwarze nad Kanałem Raduni.

Co w modzie piszczy? Opowiedzą znawcy

W przerwach między pokazami – zarówno w sobotę jak i w niedzielę o tej samej porze – zaplanowano wywiady z:

Godz. 15.30 Marcinem Świderkiem - szefem działu mody magazynów „Elle” i „Elle Man”

Godz. 16.30 Karą Becker - szefową działu mody w Harper’s Bazaar Polska, dziennikarką i stylistką;

Godz. 17.30 Mikołajem Komarem - od prawie dziesięciu lat wydawcą i redaktorem naczelnym "K MAG".

 Pokazy i wywiady są niedopłatne.

 Modowo-filmowo w piątek

Znakomitym przygotowaniem do sobotnio-niedzielnych pokazów będzie organizowany w piątkowy wieczór  maraton filmowy (biletowany) w kinie Helios - Helios Fashion Night. Warto zajrzeć!

Forum Gdańsk powstało w formule partnerstwa inwestora prywatnego z partnerem publicznym, czyli Miastem Gdańsk i spółki Multi Poland, będącej częścią międzynarodowego koncernu Multi Corporation. To nowoczesne miejsce łączące przestrzenie publiczne, usługi, handel, rozrywkę, restauracje i kawiarnie, która powstała m.in. dzięki przykryciu torów kolejowych. Przestrzeń publiczna stanowi powyżej 40 proc. tego miejskiego centrum.

Multi Corporation to jeden z największych deweloperów , właścicieli i zarządców wysokiej jakości centrów usługowo-handlowych w Europie oraz Turcji. Realizowane przez firmę projekty stają się często katalizatorem rozwoju ekonomicznego i społecznego miast i regionów. Od swojego powstania w 1982 roku, Multi zajmowało się ponad 190 projektami. www.multi.eu