Forum Gdańsk

Wróć do wszystkich klientów

Fashion Forum Gdańsk – nowy wymiar mody (3-7 X 2018)

Już jutro (środa, 3 X) w Forum Gdańsk startuje pierwsza edycja cyklu modowych wydarzeń pod nazwą Fashion Forum  Gdańsk. Serdecznie zapraszamy do udziału w niemal 30 pokazach mody, warsztatach, panelach i wywiadach ze specjalistami z branży modowej. W niezwykłych sceneriach Forum Gdańsk spotkać będzie można duet Paprocki&Brzozowski czy Karolinę Malinowską z Olivierem Janiakiem.

Pokazy mody

Zaplanowano blisko 30 pokazów mody pod wspólnym hasłem „The Future of Fashion". Gwoździem programu jest show duetu Paprocki&Brzozowski - najbardziej znanych  polskich projektantów, którzy swoim pokazem przeniosą nas w magiczny świat mody lat siedemdziesiątych „The Paradiso Club”. Pokazy odbywać sie będą w sobotę i niedzielę w strefie Bulwar wzdłuż Kanału Radunii. Na finałowy pokaz Paprocki&Brzozowski zapraszamy w sobotę o godz. 19:00.


Warsztaty i spotkania

Szczególnej uwadze polecamy bezpłatne warsztaty i spotkania, które odbywać się będą na mostku historycznym w Forum Gdańsk z :

  • Środa, 3.X.2018 godz. 14-18        Anną Haralewicz – malarką, najlepszą ilustratorką mody w Polsce,
  • Czwartek, 4.X.2018, godz. 14-18 Marcinem Różycem – dziennikarzem mody, kuratorem projektów  artystyczno-modowych, autorem              licznych    artykułów o modzie;
  • Piątek, 5.X.2018, godz. 15-19 oraz sobota, 6.X.2018 godz. 16.30 Karą Becker – szefową działu mody w Harper’s Bazaar Polska, dziennikarką i   stylistką;
  • Piątek, 5.X.2018,  godz. 15-19 Małgorzatą Bardoń – uznaną fotograficzką specjalizującą się w portretach;
  • Sobota, 6.X.2018, godz. 15.30 Marcinem Świderkiem - szefem działu mody magazynów „Elle” i „Elle Man”
  • Sobota, 6.X.2018, godz. 17.30 Mikołajem Komarem - od prawie dziesięciu lat wydawcą i redaktorem naczelnym "K MAG".

Warunkiem uczestnictwa w bezpłatnych warsztatach jest wcześniejsze zarejestrowanie. Należy to zrobić wysyłając swoje zgłoszenie na adres: fashion @forumgdansk.pl


Maraton filmowy

Dla osób które interesują się modą, nie tylko tą z butikowego wieszaka, przygotowaliśmy niezwykłe, nocne wydarzenie: Helios Fashion Night. W dwóch wyjątkowych salach naszego kina Dream, już w piątek, 5 października o 23:00  wystartuje maraton filmowy. Nasi goście obejrzą trzy niezwykłe dzieła: „McQueen”, „Saint Laurent”, oraz „Neon Demon”.

„McQueen”, reż. Reżyser: Ian Bonhôte, Peter Ettedgui, produkcja 2018 r., czas trwania: 111 min

„Saint Laurent”, reż. Bertrand Bonello, rok produkcji 2014, czas trwania: 160 min

„Neon Demon”, reż. Nicolas Winding Refn, rok produkcji 2016, czas trwania: 110 min

Bilety na maraton filmowy są już dostępne w kasach kina Helios oraz poprzez stronę internetową. Wstęp 36 zł, bilet ulgowy – 32 zł.

Moda i sztuka zagoszczą w Gdańsku na stałe

Fashion Forum Gdańsk, to prócz pokazów mody, spotkań i maratonu filmowego także poświęcone modzie wystawy. Goście będą mogli obejrzeć inspirujące wystawy dwóch młodych, obiecujących artystek. Anna Halarewicz zaprezentuje szkice poświęcone Alexandrowi McQueenowi, Aleksandra Szczepaniak zaś prezentuje prace w technice kolażu.
Anna Halarewicz, rocznik 1983, jest jedną z najbardziej cenionych polskich ilustratorek mody. Ukończyła wydział Grafiki i Rysunku na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Do jej klientów należą między innymi magazyny modowe i kulturalne.
Aleksandra Szczepaniak jest autorką naszej kolażowej okładki magazynu „Fashion Forum Gdańsk”. Specjalizuje się w łączeniu różnych technik oraz abstrakcyjnych rozwiązaniach. Jest studentką III roku grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wystawę będzie można obejrzeć na poziomie 0 oraz +2 idąc wzdłuż kanału.

Fashion Forum Gdańsk, to impreza, która ma ogromną szansę na stałe wpisać się do kalendarza największych modowych eventów w Polsce - mówi Marta Grabianowska, marketing manager Forum Gdańsk. -  Już nie trzeba jechać do Paryża, Nowego Jorku, Tokio czy Mediolanu, by doświadczyć mody, bawić się nią i czerpać inspirację. Ważne by znaleźć w sobie odwagę by wyglądem wyrazić siebie, z odrobiną fantazji, klasy a nawet szaleństwa. Zapraszamy! 

 

Forum Gdańsk powstało w formule partnerstwa inwestora prywatnego z partnerem publicznym, czyli Miastem Gdańsk i spółki Multi Poland, będącej częścią międzynarodowego koncernu Multi Corporation. To nowoczesne miejsce łączące przestrzenie publiczne, usługi, handel, rozrywkę, restauracje i kawiarnie, która powstała m.in. dzięki przykryciu torów kolejowych. Przestrzeń publiczna stanowi powyżej 40 proc. tego miejskiego centrum.

Multi Corporation to jeden z największych deweloperów , właścicieli i zarządców wysokiej jakości centrów usługowo-handlowych w Europie oraz Turcji. Realizowane przez firmę projekty stają się często katalizatorem rozwoju ekonomicznego i społecznego miast i regionów. Od swojego powstania w 1982 roku, Multi zajmowało się ponad 190 projektami. www.multi.eu